Novice

Svetovni pokal Antalya – 2. mesto za mešano ekipo

23. 04. 2022
Objavil: Luka Gjurin

Danes je bil odločilen dan za Tojo Ellison in Aljaža Matija Brenka, ki sta se, kot mešana ekipa s sestavljenim lokom, borila za zmago na prvem letošnjem svetovnem pokalu v turški Antalyji.

V finalu, ki se je odvijal na ikonični mestni plaži, sta se pomerila z ekipo Kolumbije (Sara Lopez, Daniel Munoz). Slovenca sta po prvem nizu zaostajala za točko, nato pa sta dvakrat ustrelila v polno. Pred četrtim nizom je bil rezultat izenačen in odločilen je bil zadnji, četrti niz. Žal ta našemu paru ni izšel po načrtu in ustrelila sta piko manj kot kolumbijca (38:37). Končen rezultat 157:156 je prinesel zlato medaljo kolumbijcema, našima Toji in Aljažu pa srebro.

Čeprav na koncu ni veliko zmanjkalo do zmage, sta naša tekmovalca, tako kot mi vsi, vesela za njujn izjemen uspeh, hkrati pa z dvignjenima glavama že zreta proti naslednji priložnosti za zmago.

Čestitke Toji in Aljažu, ter vsej slovenski ekipi. Celotne njihove rezultate najdete na IANSEO: