Novice

Evropski mladinski pokal Čatež – zlat Aljaž in bronasta Katja

23. 05. 2021
Objavil: Darja Rožmanec

V sobotnih finalnih bojih za medalje so nastopili kar štirje slovenski tekmovalci.

Finalni dan je s streljanjem v malem finalu otvorila Katja Šarec-CCW, ki je z odličnim streljanjem uspela premagati Hrvatico Valentakovo (135:132).
Uspešen je bil tudi Aljaž Matija Brenk-CCM, ki je v velikem finalu, v napetem, izenačenem dvoboju premagal Slovaka Sedivya (136:135).
Tim Jevšnik-CJM v vetrovnem malem finalu proti Poljaku Koneckemu ni uspel najti svojega strela in je moral priznati premoč nasprotnika (136:143).
Tudi zadnji slovenski nastop se ni razpletel po naših željah. Andraž Samec-RCM je po slabšem začetku boja proti Avstrijcu Hasslacherju, ko je zaostaljal že za 5:1 uspel narediti priključek in dvoboj se je zaključil z izločilnim strelom. Avstrijec je z 10:9 osvojil bronasto medaljo.

Slovenska reprezentanca je zasedla visoko 4. mesto v končni razvrstitvi nastopajočih držav (18).