V nemškem Münchnu, kjer ta teden poteka Evropsko prvenstvo v tarčnem lokostrelstvu, je ženska ekipa z ukrivljenim lokom osvojila 3. mesto.
Ekipa v sestavi Ana Umer, Urška Čavič in Nina Corel, je v malem finalu prikazala odlično predstavo in s 6:2 premagala dansko ekipo.
Ana, Urška in Nina so tako osvojile bronasto kolajno, kar je tudi najboljša slovenska uvrstitev ženske ekipe z ukrivljenim lokom po Sredozemskih igrah 2005 v Almeriji.
V soboto so prav tako za bronasto medaljo potegovali fantje s sestavljenim lokom v sestavi Staš Modic, Tim Jevšnik in Aljaž Matija Brenk. Borili so se proti Avstrijcem, katerim so na koncu morali priznati premoč. Osvojili so 4. mesto, kar je prav tako najvišja uvrstitev ekipe v zadnjih letih.
Čestitke!
Lokostrelska zveza Slovenije
Stožice 28
1000 Ljubljana
Davčna št.: SI84205253
TRR: SI56 0201 3001 7204 321
Tajništvo: +386 (0)51 653 393