Domov | Najboljši | Top 2017 | Evropsko tarčno dvoransko prvenstvo - bronasta ekipna medalja UL Jan Rijavec, Gašper Štrajhar, Klemen Štrajhar

Top 2010-2020

01.03.2013   Evropsko tarčno dvoransko prvenstvo - bronasta ekipna medalja UL Jan Rijavec, Gašper Štrajhar, Klemen Štrajhar

Slovenska ekipa mladincev z ukrivljenim lokom je osvojila bronasto medaljo. Ekipa v postavi Jan Rijavec, Gašper Štrajhar in Klemen Štrajhar se je v kvalifikacijah zavihtela na 3. mesto. V dvobojih je v četrtini finala premagala ekipo Poljske, v polfinalu pa je proti Nemcem nesrečno izgubila šele po izločilnih strelih (shoot-off). V boju za tretje mesto, pa je našim fantom uspelo premagati favorizirane Ukrajince, ki so po kvalifikacijah vodili.
Na prvenstvu je nastopilo 238 tekmovalcev iz 33. držav, ki so se pomerili v štirih članskih in štirih mladinskih kategorijah.