Domov | 1. Svetovni pokal Shanghai Kitajska

Novice

02.05.2018   1. Svetovni pokal Shanghai Kitajska

1. Svetovni pokal Shanghai Kitajska

Zunanja sezona v sklopu tekmovanj za Svetovni pokal pod okriljem World Archery se je letos začela v Shanghaiju, Kitajska, 23.04. – 29.04.2018.

Naše barve so zastopali Toja Ellison in Dejan Sitar v sestavljenem loku ter Ana Umer in Gašper Štrajhar v ukrivljenem loku.

S kvalifikacijami so prvo začeli sestavljeni lok. Toja Ellison je zasedla odlično 8.mesto (70) z ustreljenimi 696 krogi. Dejan Sitar pa 44.mesto (81) z 688 krogi. Dejan je v popoldanskem delu nadaljeval z izločilnimi dvoboji posamezno. Ekipno sta zasedla 14.mesto (22) in sta v poznih popoldanskih urah imela že prvi izločilni ekipni dvoboj, 1/12 eliminacij.

Dejan je prvi dvoboj (1/48 eliminacij) odstreljal suvereno in 148:136 premagal Indonezijca Parasyeta. Mešane ekipe sestavljeni lok sta dvojica Ellison/Sitar začela v 1/12 eliminacij streljala proti Kazakstanu in ga 153:148 dobila.

Drugi dan je bil podoben kot prvi vendar so glavno besedo imeli strelci ukrivljenega loka. Ana Umer je kvalifikacije končala na 61.mestu (91) z ustreljenimi 618 krogi. Gašper Štrajhar pa je z 655 krogi zasedel 29.mesto. V mešanih ekipah sta zasedela 19.mesto (25).

Oba tekmovalca je v popoldanskem času čakal dvoboj 1/48 eliminacij posamezno in 1/12 eliminacij v mešanih ekipah. Ana je dvoboj 6:0 proti Angležinji Piper dobila. Gasper pa je 6:2 premagal Luksemburžana Henkelsa. Pozno popoldne sta premagala še mešano ekipo Ukrajine 6:0 in napredovala v boj za 8 najboljših ekip.

Vsi tekmovalci so napredovali v 1/24 eliminacij. Ana Umer je Dvoboj proti Romanovi izgubila po dodatnem izločilnem strelu ter zasedla končno 33.mesto.

Gašper Štrajhar je dvoboj 1/24 eliminacij proti Indijcu Choudahariju 6:2 dobil. V 1/16 eliminacij pa je bil kjub dobremu streljanju premočan Avstralec Worth 1:7. Gašper je končal tekmovanje na 17.mestu.

Dejan Sitar je dvobojeva proti Hongu in Koreje in bil 147:144 boljši. Američan Anderson pa je v 1/16 eliminacij žal boljši148:144 od našega tekmovalca. Dejan je zasedel končno 17.mesto.

Toja Ellison je bila zaradi odlične uvrstitve v kvalifikacijah prva dva kroga prosta. V 1/16 eliminacij je dvobojevala proti Francozinji Dodemont in dvoboj izgubila 142:144. Zasedla je končno 17.mesto.

Eliminacije mešanih ekip so se nadaljevale v 1/8 eliminacij. V sestavljenem loku sta od naše dvojice Ellison/Sitar bila boljša Danca 153:151. Umer/Štrajhar v dvobojevanju mešanih ekip ukrivljenega loka pa sta izgubila proti Indijski dvojici 2:6.Obe ekipi sta osvojili končno 9.mesto.